Endüstriye Kapı Türleri Ve Ürün Özellikleri Nelerdir?

Tüm rampa yükleme sistemleri

Endüstriye Kapı Türleri Ve Ürün Özellikleri Nelerdir?

Endüstriye Kapı Türleri Ve Ürün Özellikleri Nelerdir?

Üst düzey performansları ile müşteri memnuniyeti sağlayan endüstriye kapı çeşitleri günümüzde birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Tek ve çift kanatlı olmak üzere iki ana türü bulunmaktadır. Sadece reel mağazalarda değil online platformlarda da satılabilen bu kapıların montaj işlemleri de çok kısa sürüyor. Kullanımı da kurulumu da son derece pratik olan endüstriye kapı türleri hem kişisel hem de kamusal alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Otomatik Kapı ve Ürün Özellikleri 

Full vision kapıları otomatik kapı kapsamında değerlendirilebilecek ilk ürünlerdir. Genellikle mağazalarda kullanılır. Ancak son zamanlarda sağladığı avantajlar sebebiyle showroom alanlarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Bulunduğu her ortamda ışık geçirgenliğini sağlayan ve aydınlık bir ortam oluşturan çok yönlü ürünlerdir. Bu nedenle özellikle teşhir ürünlerinin potansiyel müşterilerle buluşması için kullanıma açık olan yapılardır. Alüminyum panellerle desteklendiği için uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Aynı zamanda yataklama tipleri en fazla oranda seçenekler halinde sunulmaktadır.

İsteyenler dikey şekilde yataklama yaptırırken isteyenler için yüksek ve standart ölçülerde kapı yatakları kategorilerde arz ediliyor. Sandviç panel sistemi ile birlikte kullanıldığında çok daha maksimum oranda işlev görmektedir. Bir başka otomatik kapı ise hızlı Pvc kapı adı ile lanse ediliyor. Temelde hızlı açılıp kapanma özelliklerine sahip olduğu için kalabalık içeren kamusal alanlarda, otel ve hastane gibi kurumlarda değerlendirilir. Sarmal hızlı ve katlanır hızlı olmak üzere iki türü bulunan ürünlerdir. Aynı zamanda belli başlı araçların giriş çıkışlarına izin verecek kadar geniş donanımlı olmalarıyla bilinir. Şeffaf pencereler ile birlikte kullanıldığında bu otomatik kapı çeşitleri işlevsel olduğu kadar estetik bir geçerliliğe de sahip oluyor. Şeffaf pencereler ile birlikte kullanıldığında görünürlüğü arttırmaktadır. Rüzgar hızını otomatik olarak kestiği için açık ve büyük yapılarda en popüler oranda tercih edilen endüstriye kapı çeşididir.

Seksiyonel Kapılar ve Genel Özellikleri 

Piyasada en çok tercih edilen bir diğer kapı çeşidi seksiyonel kapı adı ile biliniyor. Depolama sistemlerinde seksiyonel kapı tercihinde bulunan müşteriler ürünün özelliklerinden ve dayanıklılığından memnun olduklarını ifade ediyor. Bunun dışında taşıyıcı halatlar ile birlikte kullanıldığı için oldukça dayanıklıdır. Garanti süreleri 3 yıldan başlayıp 5 yıla kadar uzanmaktadır. Taşıyıcı halatların çelik olmasıyla beraber seksiyonel kapı aynı zamanda sanayi bölgelerinde de sıklıkla uygulanabiliyor. Portakal kabuğu renginde olan motifleri bu kapıların çok daha estetik olmasını sağlıyor. İsteyenler için düz ve çizgili ayrımları da ürün kategorilerinde ve görsellerinde potansiyel alıcılara arz edilmektedir.