İşimizi Kolaylaştıran Araç

Tüm rampa yükleme sistemleri

İşimizi Kolaylaştıran Araç

Gömme kategorisinde bulunan rampalara menteşeli rampalar denilmektedir. Özel olarak konteynır yüklemek istenildiği zaman bu menteşeli rampaların dillerinin etkisini göstermediği ve betonun içine gömülü durumlarda dili daha uzun olan ve bu konuda daha çok işimize yarayacak olan rampalara teleskopik rampalar denilmektedir.

Yükleme ve boşaltma esnasında kendini oldukça sağlama alarak işlevini sürdürmekte, bu sebeple hiçbir sıkıntı yaşatmamakta ve kolay kullanım sağlamaktadır. Bu rampalar yüklenicilerin kendilerine yaklaştırıldıktan sonra üzerlerinde bulunan dilin ayarlanmasının ardından ve yükleyici ile de arasında bir ayar söz konusu olması nedeniyle hareket noktasında ileri geri yapmaya ihtiyaç duymadan, bu bütün ayarlamayı kendisi yapıp transpalet ve forklift yollarını oluşturmak için oldukça uzun seneler daha kullanışlı olmaktadır.

            Teleskopik rampalar dil bölümü yükleme sırasında araç dorsesine yükü koyarak montajlı ve araca bulunmuş olduğu beton zeminde faaliyet göstererek ve bu sayede rampanın kaldırılıp araç dorsesine konulmasını sağlamakta olan hidrolik pistonlara yükün gelmesi engellemektedir. Bununla birlikte rampa ve araç arasında sıkı bir kenetlenme olduğu in, her içi makinenin de amortisörleri senkronize bir şekilde çalışmakta olur.

Daha Hızlı Ve Güvenli

            Teleskopik rampalar transpalet ve forklift gibi araçları kullanan kişilere oldukça kolay bir yükleme imkanı sunar ve bu işlemi yaparken daha güvenli bir şekilde yapmalarını sağlamak amacıyla dizayn edilmişlerdir. Yapılan bu dizaynlar sayesinde, yükleme işini yapmak için çalışan kimseler kesinlikle zorluk çekmeden yapabilir. Teleskopik rampa toplamda iki adet pistona sahiptir. Dil grubu bölümünü dışarı doğru itmek için kullanılan piston ile ana kaldırıcı piston bulunmaktadır. Bu pistonlar sayesinde yukarı kalkan teleskopik rampa araçların yükleme yapılacak yerlerine yükü yaklaştırdıktan sonra elektronik panosundaki dili itme tuşuna basarak, yüklemeden izlenecek yolu ayarlamaktadır.

Kart sistemi ile çalışmayan bu panolar teleskopik rampa için özel olarak üretilmiş kumandalı bir şekilde yükleme yapar. Özel olarak yapımı sağlanan bu kumandalı panolar vasıtasıyla iş daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde devam eder. Boşaltma ve yükleme işlerinde yüksek hareket aralığı olması sebebiyle bütün araçlara uyum sağlamaktadır.

Muhteşem Bir Yapıya Sahip 

Elektronik ve hidrolik yapılarının olması sebebiyle daha uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Teleskopik rampa fiyatları işlev göreceği durumlara göre değişmektedir. Yapıları gereği araçlarda bulunan yüksekliğin kendi seviyesine ayarlayabilir. Boyları genellikle 600mm olan ve bu uzunluğun artması ile teleskopik rampa fiyatları da artış gösterir. Firmalar bu konularda bir liste hazırlayarak kaldırdığı yük boy gibi niteliklere bakarak ayarlar. Örneğin 600mm uzunluğa sahip bir rampa eğer 1000mm ve üzerine çıkarsa teleskopik rampa fiyatları buna göre eklemeler yapılarak değişmektedir. Tabi teknolojinin gelişmesi ve ortaya çıkan yeni materyaller yüklenmesi ve piyasada bulunan malların fiyatlarında ki artışın olması sebebiyle rampa ücretlerinde de belli bir miktar artış olmaktadır.