Otomatik Kapılar Elektriksiz Çalışır Mı?

Tüm rampa yükleme sistemleri

Otomatik Kapılar Elektriksiz Çalışır Mı?

Otomatik Kapılar Elektriksiz Çalışır Mı?

İş dünyasında özellikle büyük işletmelerde kapı önemlidir. Kamyon geçişinin pratik şekilde sağlanması yeni nesil kapılarla gerçekleşmektedir. Yeni nesil kapılar zemine bağlı değildir. Otomatik kapı ürünlerimiz, yukarı doğru açılmaktadır. Zeminde meydana gelen çökmeler, bu kapı sistemini etkilememektedir. Zemindeki rampa sistemi sayesinde, yük araçları sorunsuz bir şekilde geçiyor. Fabrikalar ve depolar, bu sistemle nakliye kapasitesini artırmıştır. Otomatik kapı seçenekleri, giriş bölümünün ölçülerine göre üretilmektedir. Giriş bölümünün genişliği ve yüksekliği, giriş çıkış yapan araç yapısına göre değerlendirilmektedir.

Kapının Özellikleri

Otomatik veya seksiyonel olarak isimlendirilen bu kapıların belli başlı özellikleri vardır. Halat kopma emniyeti, seksiyonel kapı tasarımlarında, beklenmeyen kazaları önlemektedir. Yaylı tamponlar, kapının sessiz kapanmasını sağlamaktadır. Galvanizli çelik ray sistemi, sessiz tekerlerle uyumludur. Kapıya monte edilmiş tekerler, sessiz bir şekilde rayda ilerlemektedir. Sızdırmazlık profili, yağmur sularını aşağı indirmektedir. Nem izolasyonu sağlayan contalar özel tasarımlıdır. EPDM contaları sızdırmayan özelliklere sahiptir. Rüzgar destek sacı, rüzgarın etkisini azaltmaktadır. Seksen kilometre rüzgar hızına karşı dayanıklıdır. Toz ve benzeri etkenler conta sistemi sayesinde dışarıda kalmaktadır. Otomatik kapı tasarımları, diğer kapılara göre çok fonksiyonludur. Motorlu sistem kumanda ile kontrol edilmektedir.

Elektrik Gidince Kolaylıkla Açılabilir

Otomatik kapılarda elektrik kesintisi problem meydana getirmektedir. Elektrik kesintisi, motoru boşa çıkarmaktadır. Raylar, tekerler ve yay sistemi sayesinde manuel kullanılabilir. Ağır olan bu kapılar, elektrik kesintisine rağmen kolaylıkla açılabilir. Kumandalı olması nedeniyle araçtan çıkmadan kapı açılabilir. Pleksi glass cam sistemiyle, kapı saydam hale getirilebilir. Orta kısımda pleksi glass bölümü oluşturulabilir. Manuel yani elle kapı kolaylıkla açılabilir. Elektrik kesildiği zaman, emniyet sistemi devreye girer. Seksiyonel kapı emniyet sistemi, halatın kopması durumunda da devreye girmektedir. Ray sistemi ve kapının hareketini kolaylaştıran yay sistemi, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Emniyetli Özelliklere Sahiptir

Depolarda ve fabrikalarda en büyük sorunlardan biri hırsızlıktır. Seksiyonel kapı tasarımlarında tercih edilen kilit sistemi, hırsızlık olaylarına karşı özel üretilmiştir. Alarm ve kamera sistemleri bu kapılarda sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Toz ve kir conta sistemi sayesinde dışarıda kalmaktadır. Sandviç paneller darbeye dayanıklıdır. Elektrik sistemi ve alarm sistemi uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir. Endüstriye kapı sektöründe güvenli kullanım seçenekleri ilk plandadır. Güvenli kullanım için gerekli bütün özellikler endüstriye kapı tasarımlarında bulunuyor. Darbeye karşı sandviç paneller, çelik galvaniz ile kaplıdır. Çelik galvaniz malzeme, darbelere karşı dayanıklıdır. Endüstriye kapı imalatında alarm sistemi dikkate alınmaktadır. Güvenlik kamerasının görüş açısına göre yer belirleme işlemi gerçekleşmektedir. Kilit sisteminde meydana gelebilecek arızalar, tamir edilebilir özelliklere sahiptir. Servisi aradığınız zaman, arıza ekibi kısa zamanda arızayı gidermektedir. Elektriksiz çalışan bu kapılar, manuel bir şekilde kullanılabilmektedir. Kilitleme işlemi manuel bir şekilde yapılabilmektedir. İsterseniz kilit mekanizması değiştirilebilir. Elektrikle çalışan motorlar, kapının ağırlığına göre tasarlanmaktadır. Bütün parçalar kolaylıkla değiştirilebilir.