Otomatik Kapıların Taşıma İşlemlerine Katkısı Nedir?

Tüm rampa yükleme sistemleri

Otomatik Kapıların Taşıma İşlemlerine Katkısı Nedir?

Otomatik Kapıların Taşıma İşlemlerine Katkısı Nedir?

Ekonomi dünyasında seri ve etkili çözümler her zaman tercih edilmiştir. Otomatik kapılar, üretim kategorisinde kapasiteyi hızlandıran etkenler içerisindedir. Büyük depolar, sanayi kompleksleri ve fabrikalar, bu sistemi tercih etmektedir. Taşıma işlemleri esnasında seksiyonel kapı mekanizması pratik kullanım seçeneği meydana getirmektedir.

Büyük Depolarda ve Fabrikalarda Kullanılıyor

Büyük araçların geçişini kolaylaştıran bu özel kapılar, geçişi kolaylaştırıyor. Büyük depolarda, kamyonların boyutlarına göre üretilebilmektedir. Pratik kullanım özellikleri sayesinde geçiş problemi yaşanmamaktadır. Kapının conta sistemi ve yay sistemi, kapının çarpma etkisini azaltmaktadır. Yağmur ve benzeri etkenlere karşı conta sistemi yalıtım sağlıyor. Panellerin içindeki poliüretan madde, yalıtımı sağlamaktadır. Yağan yağmurun etkisini minimuma düşürüyor. Seksiyonel kapı tasarımları, büyük işletmelerin en çok tercih ettiği seçenekler içerisinde yer alıyor. Bir çok fabrika bu konuda otomatik seçenekleri tercih ediyor. Taşıma işlemlerinde kapı yüksekliği ve otomatik açma mekanizması önemlidir. Fabrikaya veya depoya giriş yapan araçların yüksekliğine göre bu araçlar tasarlanabilmektedir. Seksiyonel kapı yüksekliği ve genişliği isteğe göre belirlenebilmektedir.

Taşımayı Kolaylaştıran Mekanizma Özellikleri

Kapı kategorisinin etkili ürünü olan otomatik kapı seçenekleri, dekor çalışmaları ile uyumludur. Renk seçeneğine sahip bu tasarımlar, pleksi glass cam malzeme ile üretilebilmektedir. Dışarıdan içeriyi görme imkanı sağlayan pleksi glass malzeme, bu kapılarda kullanılmaktadır. Kısmen veya genel anlamda kapı pleksi glass malzeme ile üretilebilmektedir. Otomatik kapı ray sistemi sessiz olduğu için gürültü kirliliği oluşmaz. Raylar, teker bölümü ve contalar dışarıdan görünmez. Bu nedenle estetik bir görünüm meydana gelmektedir. Arıza durumunda kapı otomatik durmaktadır. Otomatik kapı mekanizması, manuel kullanılabilir. Kumandalı sistem sayesinde, araçtan inmeden kapıyı açmak mümkündür. Araçtan inmeden istediğiniz gibi kapıyı açabilirsiniz. Diğer yandan içeri girdikten sonra kapı yine otomatik kapanabilmektedir. Halatın kopması durumunda özel emniyet sistemi devreye girer. Araç geçişi esnasında halat kopması durumunda, endüstriye kapı olduğu yerde kalır. Aşağı düşmez ve her hangi bir kazaya neden olmaz. Bu yönüyle oldukça güvenlidir. İçeride olduğunuz zaman elektrik giderse, elle kapı açılabilir. Yay ve yan kısımlardaki raylar, elle açma işlemini oldukça pratik hale getirmiştir.

Geçiş Kolaylığı Nakliye İşlemini Kolaylaştırır

Motor sistemi manuel veya kumanda sistemi ile çalışmaktadır. Bu özelliği sayesinde, geçiş çok kolay hale gelmektedir. Araçtan inmeden otomatik kapılar kolaylıkla açılmaktadır. Bu özelliği sayesinde endüstriye kapı, araç geçişini kolaylaşıyor. İmalat, montaj ve servis kategorisinde hizmet verilmektedir. Arıza durumunda motor bölümü ve diğer bölümler tamir edilebilir. Nakliye konusunda hızlı olan firmalar, kısa zamanda sektöründe üst sıralara çıkmaktadır. Fabrika giriş çıkış bölümü bu kategoride önemlidir. Nakliyenin hızlanmasında, otomatik kapılar, seri geçiş imkanı sağlamaktadır. Zemin bölümündeki rampa sistemi, meydana gelebilecek çöküntünün etkisini minimuma düşürmektedir. Endüstriye kapı motorları, kapının ağırlığına göre tasarlanmaktadır. Büyük kapılar için daha güçlü motorlar kullanılır. Kapının açılma hızı motor gücü ile orantılıdır.