Teleskopik Rampaların Yetenekleri

Tüm rampa yükleme sistemleri

Teleskopik Rampaların Yetenekleri

 

Teleskopik Rampa

Nakliyat faaliyetleri ülkemizde giderek artan öneme sahiptir. Nakliyat firmalarının mal yükleme ile indirme zamanlarının fazlalığı teleskopik rampalar sayesinde en aza indirilmiştir. Bu sürelerin azlığı iş hızını doğrudan etkileyen faktördür. Malın hızlı gelmesi, malın hızlı sevkiyat yapılması teleskopik rampa ile sağlanabilmektedir. Teleskopik rampalar malın zarar görmeden yüklenmesine ve indirilmesine imkân verir. Bu sistemin kullanılması ile elle veya indirmeye yardımcı olan araçların kullanılmasına imkân vermektedir. İş kazalarını en aza indirdiğinden güvenli sistemlerdir.

Sistem yükleme ve indirme aracının cinsi fark etmeyecek şekilde ayarlama imkânı bulunmaktadır. Bu nedenle teleskopik rampa çok fonksiyonludur. Sistem yükleme alanının kaldırılmasını sağlayan piston ve hareketli parçanın uzamasını sağlayan piston ile hidrolik üniteden oluşmaktadır. Piston ve hidrolik ünite güçlü bir yapıya sahiptir. Bu sağlamlığı TSE ve Avrupa Birliği güvenlik sertifikası olan CE tarafından onaylı malzemelerden üretilmesi ile sağlanmaktadır. Hareket esnasında istenmeyen kaymaları önleyecek fren sistemi mevcuttur. Teleskopik rampa fiyatları kullanım alanında ihtiyaç duyulacak kapasiteye göre değişen ağırlıklara göre hazırlandığından sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. İstenilen renkte üretilerek firma ve kuruluşların renklerinin devamı olabilme özelliği bulunmaktadır.

Teleskopik Rampaların Yetenekleri

Ürün taşıma aracının kamyon, tır, pikap olmasının yüksek farkını giderecek şekilde esneklikle kullanılabilmektedir. Standart alanlar için üretilen modelleri olduğu gibi kullanım alanına özel ölçülerde imal edilebilmektedir. İndirme alanı ile araç arasında köprü görevi görebilmesi için sağlam hidrolik ve piston sistemi ile donatılmıştır. Teleskopik rampalar piston ve pompa sistemleri ile kullanımları kolay ve emniyet valfleri sayesinde üst düzey güvenlidir.

            Teleskopik rampa 40 cm yükseklik, 35 cm alçak olmak üzere toplamda 75 cm’lik yükseklik farkını giderebilmektedir. Araçların tipine göre 60 cm ila 100 cm ilave uzatma imkânı bulunmaktadır. Standart boyutları 2 m x 2,5 m ve 0.60 cm’dir. Genel olarak 6 ton taşıma kapasiteleri bulunmaktadır. Hava sıcaklıkları hidrolik sisteminde etkili olduğu için -10 ila +40 derece arasındaki sıcaklıklarda güvenle kullanılabilmektedir. Bu sıcaklıklar dışında hava sıcaklıklarının seyrettiği yerler için özel çözümler üretilebilmektedir. Firma ihtiyaçlarına göre kapasitede ve boyutlarında artış sağlanabilmektedir. İhtiyaçlarda olabilecek ilaveler teleskopik rampa fiyatları üzerinde belirleyici bir unsur olmaktadır.

Rampanın uzatılması esnasında frenleme sistemi ile herhangi bir emniyetsiz duruma neden olmamaktadır. Teleskopik rampaların köprü olan platformun üzerindeki desenler sayesinde kayma yaşanmayacak, her türlü hava koşulunda kullanılabilecektir. Üzerlerindeki boyalar dayanıklıdır.

Teleskopik Rampa Kullanım Yerleri

Teleskopik rampalar depolama alanlarında gömülü olarak bulunur. Araçların mal indirme ve yüklemesi için uzun süren manevraların yapılmasına ihtiyaç duyulmaz. Endüstri işletmelerinde, havaalanlarında, marketlerde, lojistik tesisler gibi yükleme ve indirme ihtiyacı olan yerlerde kullanılabilmektedir. Mal yükleme ve indirme işlerinde azami hıza erişmek mümkün olmaktadır. Teleskopik rampa fiyatları hızdan elde edilen avantajla kısa sürede kendisini amorti edebilen sistemlerdir.